Kas Leonberger on Sinu jaoks õige koer?
 

Enamus leonbergereid on imelised, armsad koerad – kuid siiski arvestades nende suurust ja tugevust EI OLE nad sobivad igaühele. Nad vajavad aega, pühendumist, hooldamist ja kõige tipuks koolitust, et olla hästi käituv koer. Koera muretsemine (olenemata tõust) on vastutusrikas otsus . Palun õpi tundma Leonbergerit enne tema ostmist.
 • Ära võta Leonbergerit, kui Sa ei soovi jagada oma kodu ( mitte ainult aeda) koeraga. Leonberger on väga kiindunud inimestesse ja ta soovib veeta aega nii palju kui võimalik Teiega. Oma igavust leevendab ta halva käitumisega: kaevamisega, närimisega, haukumisega jne. Kui olete omas kodus, siis paratamatult on teie kõrval ka koguaeg leonberger, sest ta lihtsalt ei suuda olla üksi!
 • Ära võta Leonbergerit, kui Sa oled näinud Teda vaid näitustel – läikiva, kuiva ja koheva kasukaga. Leonbergeri tõeline loomus on mürada ja mängida veega. Ta naudib märjana olemist, ning talle meeldib olla mudane. Tema kasukas on siis niiske ja sinna jäävad väga kergelt kinni väikesed puulehed ja ka kõik muu – muld, liiv jne.
 • Ära võta Leonbergerit, kui Sul ei ole aega teda treenida ja koolitada. Vaatamata sellele, et Leonbergerit tuntakse Leebe Heasüdamliku Hiiglasena, tuleb ka neil läbida raske puberteediiga. On väga oluline õpetada talle lugupidamist ja austust Sinu reeglite vastu. Kui Sa seda ei tee, siis on Sul kodus varsti rohkem kui 60 kg kaaluv koer, kes ei tea kuidas käituda. Leonberger tegelikult tahab Sulle meeldida, kuid ta vajab reegleid ja juhtnööre SINULT. Väga oluline on koera sotsialiseerimine teiste koertega ja seda on väga hea teha just koertekoolis.
 • Ära võta Leonbergerit, kui Sa oled väga korraarmastaja inimene. Leonbergeril on pikad kohevad karvad ning neid jagub igale poole. Kasukat vahetavad nad enamuses 2 korda aastas ning pea alati võid leida tema karvu oma elamisest. Kuna leonbergerile meeldib olla märg ja mudane (liivane) – siis see tähendab nelja käpa ja kõhualuse puhastamist iga kord, kui ta tuppa tuleb. Leonbergeri kasukas näeb üldjuhul väga hea välja, aga see tähendab seda, et muda ja liiv, mis enne kasuka külge oli kleepunud on just pudenenud Sinu põrandale ja mööblile, vahel ka hõõrutud seintele. Leonbergerid küll ei ilasta, aga pärast vee joomist ja söömist võivad nad ikka pudistada toitu või lodistada vett Sinu äsja pestud põrandale.
 • Ära võta Leonbergerit, kui Sul on kodus ilus aed ja sa soovid, et see säiliks samasugusena veel kaua. Leonbergerid on töökas tõug, ka nendele meeldib „istutada ja kaevata ja puude-põõsaste oksi pügada”. Aia kujundamine on ka nende meelest väga huvitav ja tore hobi.
 • Ära võta Leonbergerit, kui Sa ei jõua hoolitseda tema kasuka eest. Vähemalt korra nädalas tuleb koer põhjalikult kammida, et vältida pusade tekkimist kõrvade taha, küünarnukkidele ja taha pükstesse ja sabale. Samuti on vaja koeral küüsi lõigata. Seda peab tegema pidevalt ja korrapäraselt.
 • Ära võta Leonbergerit, kui Sa ei jõua talle osta kvaliteetset toitu ja hooldusvahendeid (kamme, pesemisvahendeid, rihmasid jne) ning maksta veterinaarile. Hoolitsemine Leonbergeri välimuse ja tervise eest ei ole odav. Leonberger on suur tõug, mis tähendab, et ühes kuus toidule vaja minev summa on vägagi arvestatav. Leonbergerile on soovitav teha puusadüsplaasia ja silmauuring. Kõik kirurgilised operatsioonid on üsna kulukad, kuna anesteesia suurtele koertele ongi kallim, sest nende kehakaal on suur. Ühesõnaga, pea kõik on veidi kallim, kui seda on väiksemal tõul ( aiad, koera asemed, toidukausid, toit, maiused jne)
 • Ära võta Leonbergerit, kui Sulle ei meeldi, või Sul ei jätku aega igapäevasteks jalutuskäigudeks – mängudeks. Leonberger vajab päevas VÄHEMALT kaks poole tunnist või siis ühte tunnist jalutuskäiku. Ta naudib mängu teiste koertega, aga on ka väga õnnelik Sinuga mängides. Enamus leonbergereid armastab ujuda ning veemängud pakkuvad palju lõbu. Koeraga mängides ja liikudes hoiad Sa ära paljud probleemid, mis tekivad kui koeral on igav.
 • Ära võta Leonbergerit, kui Sa ei soovi vastata jalutuskäigul vastu tulevate inimeste küsimusele: Mis tõugu koer see on? 20 korda - nädalas, vahest ka 20 korda juba ühe jalutuskäigu jooksul.
 • Ära võta Leonbergerit, kui Sa arvad, et ei suuda pakkuda talle kodu Tema kogu eluks. Võta ühendust oma Leonbergeri kasvatajaga igal juhul, kui Sul tekivad küsimused või probleemid. Veendu, et Sul on korraldatud koera elu ka juhuks, kui Sinuga peaks midagi juhtuma või Sa peaks jääma väga haigeks, s.t. mitte suutma enam tema eest hoolitseda.
 • Juhul, kui kasvõi üks ülaltoodud kirjeldus ei ole Sulle vastuvõetav (ei sobi Sinu elustiili, elukorraldusega), siis Leonberger ei ole koer SINU jaoks!!!